EBS Radio cover
Cluj Sounds Better
EBS Radio

A fost stabilită ordinea meciurilor de baraj dintre „U” Cluj și FC Hermannstadt

Universitatea Cluj va disputa primul meci cu FC Hermannstadt din barajul de promovare-retrogradare pe teren propriu.

Partida se va juca sâmbătă, pe Cluj Arena. Returul este programat în 12 iunie, la Sibiu.

FC Hermannstadt a încheiat sezonul pe locul 12 în Liga I de fotbal, în timp ce Universitatea Cluj s-a clasat pe 3 în Liga secundă.

Câştigătoarea acestui baraj va evolua, începând cu sezonul următor, în Liga I.

UPDATE

Meciul tur dintre „U” Cluj şi FC Hermannstadt, care era programat iniţial sâmbătă, 8 iunie, a fost reprogramat pentru a doua zi, pe 9 iunie, de la ora 18.00.

Oficialii celor două cluburi şi televiziunile deţinătoare de drepturi TV au ajuns la un acord pentru mutarea jocului pentru duminică, la ora 18.00, deoarece stadionul Cluj Arena, unde urmează să se joace turul barajului pentru Liga 1, e închiriat pentru organizarea Campionatelor Internaţionale de Atletism ale României.