CFR Cluj a debutat cu dreptul în play-off-ul Ligii 1 de fotbal. Țucudean a înscris cel mai rapid gol al acestui sezon

Feroviarii au câștigat cu scorul de 3-1 meciul disputat cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Golgheterul României, George Țucudean, este cel care a deschis scorul, în secunda 20, semnând astfel cel mai rapid gol din acest sezon al Ligii 1.

Imediat după startul părții secunde, oaspeții au reușit egalarea prin Gabriel Vașvari. Egalitatea a durat doar câteva minute. Djokovic a readus-o pe CFR Cluj la conducerea jocului cu o lovitură de cap excelentă, în urma unei lovituri libere executate de Deac.

În minutul 70, Juan Emmanuel Culio a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat de centralul Coltescu. Chiar și în inferioritate numerică, CFR a reușit să marcheze. Billel Omrani a scos un penalty, iar Ciprian Deac l-a transformat.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj este pe primul loc în Liga I, cu 30 de puncte acumulate, cu cinci mai multe față de FCSB, care are un meci mai puțin.

Echipa de start: Arlauskis – Manea, Lang, Mureșan, Camora, Bordeianu (Boli 90′), Culio, Djokovic (Hoban 80′), Deac, Omrani, Țucudean (Ioniță 68′)

Rezerve: Jesus – Boli, Peteleu, Moutinho, Costache.

Sursa foto: Facebook/CFR 1907