CFR Cluj a pierdut postul de lider în Liga I

Campioana României, CFR Cluj, a obținut doar un rezultat de egalitate, aseară, scor 0-0, pe terenul echipei Gaz Metan Mediaș.

CFR Cluj a pierdut primul loc în clasamentul Ligii I

Cu o formulă experimentală, formată în cea mai mare parte din rezerve, clujenii au jucat slab și au fost salvați în numeroase rânduri de intervențiile portarului Jesus Fernandez. Nici măcar faptul că a avut un om în plus în ultimele 20 de minute nu i-a ajutat pe „feroviari” să tranșeze soarta meciului în favoarea lor.

Pe lângă portarul Jesus Fernandez, la CFR a debutat în meciul de aseară și cealaltă achiziție importantă din această vară, brazilianul Julio Baptista. Atacantul a intrat pe teren în minutul 70.

În urma egalului de la Mediaș, CFR Cluj a acumulat 12 puncte, dar a coborât pe locul secund în clasamentul Ligii I. Noul lider este FCSB, care s-a impus cu 4-1 la Constanța, împotriva Viitorului.

Sursa foto: Facebook.com/cfr1907