EBS Radio cover
Cluj Sounds Better
EBS Radio

Fotbalistele României au fost învinse, la Cluj, în debutul campaniei de calificare la Euro 2021

Echipa națională de fotbal feminin a României a fost învinsă, marți, la debutul în preliminariile Campionatului European din 2021.

„Tricolorele” au pierdut, cu scorul de 1-0, meciul cu Belgia, disputat pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj. Unicul gol a fost înscris de Deneve, în minutul 9. Selecționerul Mirel Albon a aliniat următoarea formulă de joc:

1.Pop – 5. Meluță, 6. Ficzay, 15. Goder, 18. Dușa, 2. Oprea – 4. Bortan, 8. Vătafu, 10. Voicu-  9. Rus, 11. Olar. În minutul 46, Vlădulescu a înlocuit-o pe Goder.

România va juca următoarea partidă din preliminarii în 8 noiembrie, tot pe teren propriu, cu selecționata Lituaniei.