Handbal masculin | Dinamo București – U Cluj 50-38, în runda 18 din Liga Națională

Echipa masculină de handbal a lui Dinamo București s-a impus la scor în fața Universității Cluj, 50-38, într-o partidă contând pentru runda 18 din Liga Națională.

Primul act dintre cele două a fost unul echilibrat, Dinamo conducând cu 21-18 după primele 30 de minute. În repriza secundă, scorul a luat proporții, iar bucureștenii au ajuns la 50 de goluri marcate, o performanță mai rar întâlnită în handbal.

După acest rezultat, Dinamo urcă pe locul 4 în Liga Națională, cu 33 de puncte acumulate, fiind la șapte lungimi de liderul CSM București.

De partea cealaltă, clujenii sunt pe ultimul loc, cu niciun punct strâns, șepcile roșii având 18 înfrângeri din tot atâtea partide.

Sursa foto: u-cluj.ro