EBS Radio cover
Cluj Sounds Better
EBS Radio

Primul eșec pentru Universitatea Cluj în actualul sezon

Fotbaliștii de la Universitatea Cluj au suferit prima înfrângere în actualul sezon. Studenții au pierdut în deplasare la Chindia Târgoviște, cu 2-1.

George Florescu a marcat singurul gol al Universității în meciul cu Chindia Târgoviște

Gazdele au deschis scorul în minutul 17 printr-o lovitură de la 11 metri. Până la pauză, jucătorii de la Chindia Târgoviște au mai marcat un gol, din lovitură liberă, în minutul 41.

Singura reușită a clujenilor a venit în minutul 67, când George Florescu a transformat un penalty, acordat de arbitru în urma unui henț. Meciul s-a terminat cu scorul de 2-1, iar clujenii înregistrează astfel primul eșec în Liga a 2-a.

În următoarea etapă, Universitatea Cluj va întâlni, pe teren propriu, formația ACS Energeticianul, echipă cu maximum de puncte după două etape. Meciul se va disputa duminică, pe Cluj Arena.

Sursa foto: Facebook/FCUCluj