EBS Radio cover
Cluj Sounds Better
EBS Radio

România – Serbia s-a încheiat 2-2. CFR-istul Țucudean a marcat golul egalizator

Reprezentativa de fotbal a României a încheiat la egalitate, scor 2-2, a doua partidă din Liga Națiunilor.

România se află pe locul 3 în grupă, cu 2 puncte.

Sârbii, care au jucat acasă, au deschis scorul în minutul 26 prin Mitrovic, singura reușită a primei părți. La reluare, tricolorii au egalat prin Nicolae Stanciu, care a transformat în minutul 48 un penalty obținut de Chipciu. Serbia a preluat din nou conducerea, același Mitrovic reușind să înscrie, în minutul 63.

Atacantul George Țucudean, de la CFR Cluj, a înscris primul său gol oficial pentru echipa națională a României. Reușita sa a și adus un punct tricolorilor, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2. În confruntarea de la Belgrad contra Serbiei a evoluat și fundașul Cristian Manea, de la CFR Cluj.

În celălalt meci al grupei, Muntenegru a învins Lituania cu 2-0. România are două puncte după primele două partide din Liga Națiunilor. În următorul meci, programat în 11 octombrie, naționala va juca în Lituania.