Live
EBS Radio cover
Cluj Sounds Better
EBS Radio

S-a stabilit „țintarul” Ligii II de fotbal. „U” Cluj debutează în deplasare

Universitatea Cluj va juca, în deplasare, cu nou-promovata CSM Reșița, în prima etapă a noului sezon din Liga a doua, potrivit tragerii la sorți efectuată, astăzi, la sediul Federației Române de Fotbal.

Runda inaugurală este programată în weekendul 3-4 august. În etapa a doua, Șepcile Roșii vor primi vizita celor de la Luceafărul Oradea.

Universitatea Cluj va juca fără spectatori primele patru meciuri de pe teren propriu, ca urmare a incidentelor de la barajul cu FC Hermannstadt.

 

 

Programul Ligii II

 

Etapa 1 (3-4 august)

Rapid – Farul

Concordia Chiajna – Daco-Getica

Turris Turnu Măgurele – Pandurii

ASU Politehnica Timișoara – CS Mioveni

CSM Reșița – U Cluj

Luceafărul Oradea – Sportul Snagov

FC Argeș – Ripensia Timișoara

Gloria Buzău – Csikszereda Miercurea Ciuc

Metaloglobus – Petrolul Ploiești

UTA Arad – Dunărea Călărași

 

Etapa 2 (10 august 2019)

FARUL CONSTANŢA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI

FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC UTA ARAD

CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

RIPENSIA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU

SPORTUL SNAGOV – FOTBAL CLUB ARGEŞ

FC UNIVERSITATEA CLUJ – LUCEAFĂRUL ORADEA

CS MIOVENI – CSM REȘIȚA

PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

DACO-GETICA BUCUREŞTI – TURRIS TURNU MĂGURELE

FOTBAL CLUB RAPID – CONCORDIA CHIAJNA

 

Etapa 3 (17 august 2019)

CONCORDIA CHIAJNA – ASSCS FARUL CONSTANŢA

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FOTBAL CLUB RAPID

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – DACO-GETICA BUCUREŞTI

CSM REȘIȚA – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

LUCEAFĂRUL ORADEA – CS MIOVENI

FOTBAL CLUB ARGEŞ – FC UNIVERSITATEA CLUJ

SCM GLORIA BUZĂU – SPORTUL SNAGOV

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – RIPENSIA TIMIȘOARA

AFC UTA ARAD – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FC PETROLUL PLOIEȘTI

 

Etapa 4 (24 august 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – FC PETROLUL PLOIEȘTI

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – DUNĂREA CĂLĂRAȘI

RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC UTA ARAD

SPORTUL SNAGOV – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

FC UNIVERSITATEA CLUJ – SCM GLORIA BUZĂU

CS MIOVENI – FOTBAL CLUB ARGEŞ

PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – LUCEAFĂRUL ORADEA

DACO-GETICA BUCUREŞTI – CSM REȘIȚA

FOTBAL CLUB RAPID – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

CONCORDIA CHIAJNA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

 

Etapa 5 (31 august 2019)

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ASSCS FARUL CONSTANŢA

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA

CSM REȘIȚA – FOTBAL CLUB RAPID

LUCEAFĂRUL ORADEA – DACO-GETICA BUCUREŞTI

FOTBAL CLUB ARGEŞ – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

SCM GLORIA BUZĂU – CS MIOVENI

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – FC UNIVERSITATEA CLUJ

AFC UTA ARAD – SPORTUL SNAGOV

DUNĂREA CĂLĂRAȘI – RIPENSIA TIMIȘOARA

FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

 

Etapa 6 (7 septembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

RIPENSIA TIMIȘOARA – FC PETROLUL PLOIEȘTI

SPORTUL SNAGOV – DUNĂREA CĂLĂRAȘI

FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC UTA ARAD

CS MIOVENI – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – SCM GLORIA BUZĂU

DACO-GETICA BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB ARGEŞ

FOTBAL CLUB RAPID – LUCEAFĂRUL ORADEA

CONCORDIA CHIAJNA – CSM REȘIȚA

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

 

Etapa 7 (14 septembrie 2019)

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – ASSCS FARUL CONSTANŢA

CSM REȘIȚA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

LUCEAFĂRUL ORADEA – CONCORDIA CHIAJNA

FOTBAL CLUB ARGEŞ – FOTBAL CLUB RAPID

SCM GLORIA BUZĂU – DACO-GETICA BUCUREŞTI

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

AFC UTA ARAD – CS MIOVENI

DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FC UNIVERSITATEA CLUJ

FC PETROLUL PLOIEȘTI – SPORTUL SNAGOV

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – RIPENSIA TIMIȘOARA

 

Etapa 8 (21 septembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – RIPENSIA TIMIȘOARA

SPORTUL SNAGOV – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC PETROLUL PLOIEȘTI

CS MIOVENI – DUNĂREA CĂLĂRAȘI

PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC UTA ARAD

DACO-GETICA BUCUREŞTI – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

FOTBAL CLUB RAPID – SCM GLORIA BUZĂU

CONCORDIA CHIAJNA – FOTBAL CLUB ARGEŞ

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – LUCEAFĂRUL ORADEA

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSM REȘIȚA

 

Etapa 9 (28 septembrie 2019)

CSM REȘIȚA – ASSCS FARUL CONSTANŢA

LUCEAFĂRUL ORADEA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

FOTBAL CLUB ARGEŞ – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

SCM GLORIA BUZĂU – CONCORDIA CHIAJNA

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB RAPID

AFC UTA ARAD – DACO-GETICA BUCUREŞTI

DUNĂREA CĂLĂRAȘI – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS MIOVENI

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC UNIVERSITATEA CLUJ

RIPENSIA TIMIȘOARA – SPORTUL SNAGOV

 

Etapa 10 (5 octombrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – SPORTUL SNAGOV

FC UNIVERSITATEA CLUJ – RIPENSIA TIMIȘOARA

CS MIOVENI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI

DACO-GETICA BUCUREŞTI – DUNĂREA CĂLĂRAȘI

FOTBAL CLUB RAPID – AFC UTA ARAD

CONCORDIA CHIAJNA – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – SCM GLORIA BUZĂU

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FOTBAL CLUB ARGEŞ

CSM REȘIȚA – LUCEAFĂRUL ORADEA

 

Etapa 11 (12 octombrie 2019)

LUCEAFĂRUL ORADEA – ASSCS FARUL CONSTANŢA

FOTBAL CLUB ARGEŞ – CSM REȘIȚA

SCM GLORIA BUZĂU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

AFC UTA ARAD – CONCORDIA CHIAJNA

DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FOTBAL CLUB RAPID

FC PETROLUL PLOIEȘTI – DACO-GETICA BUCUREŞTI

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

RIPENSIA TIMIȘOARA – CS MIOVENI

SPORTUL SNAGOV – FC UNIVERSITATEA CLUJ

 

Etapa 12 (16 octombrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – FC UNIVERSITATEA CLUJ

CS MIOVENI – SPORTUL SNAGOV

PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – RIPENSIA TIMIȘOARA

DACO-GETICA BUCUREŞTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

FOTBAL CLUB RAPID – FC PETROLUL PLOIEȘTI

CONCORDIA CHIAJNA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AFC UTA ARAD

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

CSM REȘIȚA – SCM GLORIA BUZĂU

LUCEAFĂRUL ORADEA – FOTBAL CLUB ARGEŞ

 

Etapa 13 (19 octombrie 2019)

FOTBAL CLUB ARGEŞ – ASSCS FARUL CONSTANŢA

SCM GLORIA BUZĂU – LUCEAFĂRUL ORADEA

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – CSM REȘIȚA

AFC UTA ARAD – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

DUNĂREA CĂLĂRAȘI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

FC PETROLUL PLOIEȘTI – CONCORDIA CHIAJNA

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FOTBAL CLUB RAPID

RIPENSIA TIMIȘOARA – DACO-GETICA BUCUREŞTI

SPORTUL SNAGOV – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS MIOVENI

 

Etapa 14 (26 octombrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – CS MIOVENI

PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC UNIVERSITATEA CLUJ

DACO-GETICA BUCUREŞTI – SPORTUL SNAGOV

FOTBAL CLUB RAPID – RIPENSIA TIMIȘOARA

CONCORDIA CHIAJNA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC PETROLUL PLOIEȘTI

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI

CSM REȘIȚA – AFC UTA ARAD

LUCEAFĂRUL ORADEA – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

FOTBAL CLUB ARGEŞ – SCM GLORIA BUZĂU

 

Etapa 15 (2 noiembrie 2019)

SCM GLORIA BUZĂU – ASSCS FARUL CONSTANŢA

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB ARGEŞ

AFC UTA ARAD – LUCEAFĂRUL ORADEA

DUNĂREA CĂLĂRAȘI – CSM REȘIȚA

FC PETROLUL PLOIEȘTI – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

RIPENSIA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA

SPORTUL SNAGOV – FOTBAL CLUB RAPID

FC UNIVERSITATEA CLUJ – DACO-GETICA BUCUREŞTI

CS MIOVENI – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

 

Etapa 16 (9 noiembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

DACO-GETICA BUCUREŞTI – CS MIOVENI

FOTBAL CLUB RAPID – FC UNIVERSITATEA CLUJ

CONCORDIA CHIAJNA – SPORTUL SNAGOV

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – RIPENSIA TIMIȘOARA

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

CSM REȘIȚA – FC PETROLUL PLOIEȘTI

LUCEAFĂRUL ORADEA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI

FOTBAL CLUB ARGEŞ – AFC UTA ARAD

SCM GLORIA BUZĂU – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

 

Etapa 17 (13 noiembrie 2019)

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – ASSCS FARUL CONSTANŢA

AFC UTA ARAD – SCM GLORIA BUZĂU

DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FOTBAL CLUB ARGEŞ

FC PETROLUL PLOIEȘTI – LUCEAFĂRUL ORADEA

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM REȘIȚA

RIPENSIA TIMIȘOARA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

SPORTUL SNAGOV – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

FC UNIVERSITATEA CLUJ – CONCORDIA CHIAJNA

CS MIOVENI – FOTBAL CLUB RAPID

PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – DACO-GETICA BUCUREŞTI

 

Etapa 18 (16 noiembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – DACO-GETICA BUCUREŞTI

FOTBAL CLUB RAPID – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

CONCORDIA CHIAJNA – CS MIOVENI

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC UNIVERSITATEA CLUJ

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – SPORTUL SNAGOV

CSM REȘIȚA – RIPENSIA TIMIȘOARA

LUCEAFĂRUL ORADEA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

FOTBAL CLUB ARGEŞ – FC PETROLUL PLOIEȘTI

SCM GLORIA BUZĂU – DUNĂREA CĂLĂRAȘI

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – AFC UTA ARAD

 

Etapa 19 (23 noiembrie 2019)

AFC UTA ARAD – ASSCS FARUL CONSTANŢA

DUNĂREA CĂLĂRAȘI – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

FC PETROLUL PLOIEȘTI – SCM GLORIA BUZĂU

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FOTBAL CLUB ARGEŞ

RIPENSIA TIMIȘOARA – LUCEAFĂRUL ORADEA

SPORTUL SNAGOV – CSM REȘIȚA

FC UNIVERSITATEA CLUJ – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

CS MIOVENI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CONCORDIA CHIAJNA

DACO-GETICA BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB RAPID

 

Sursa foto: Facebook/FC Universitatea Cluj

X
X
X