„U” Cluj a câștigat categoric partida cu Politehnica Timișoara și a urcat pe locul 4 în Liga secundă

Universitatea Cluj a obținut o victorie categorică în meciul disputat joi seara pe teren propriu cu ACS Politehnica Timișoara, în cadrul etapei a 14-a din liga secundă de fotbal.

Conduși de pe margine de noul antrenor, Mircea Cojocaru, studenții au câștigat cu 4-0 partida cu penultima clasată. „Dubla” lui Cristian Gavra și reușitele lui Doru Dumitrescu și Dorin Goga au tranșat soarta confruntării în favoarea Șepcilor Roșii.

Universitatea a acumulat 27 de puncte și a urcat, temporar, pe locul 4, la doar 3 puncte de liderul Sportul Snagov.

Pentru clujeni urmează duelul din Cupa României, cu Astra Giurgiu. Meciul se va disputa miercurea viitoare, de la ora 19.00, pe Cluj Arena.

Sursa foto: Facebook/FC Universitatea Cluj