Victorie pentru CFR Cluj în fața echipei Astra Giurgiu. Ardelenii rămân pe primul loc în Liga I

CFR Cluj a câștigat în weekend meciul din runda a treia din play-off-ul Ligii I, contra Astrei Giurgiu cu scorul de 1-0.

Golul a fost înscris în repriza secundă de Mihai Bordeianu, dintr-un șut de la aproximativ 20 de metri, la doar câteva minute după ce Thierry Moutinho a ratat o ocazie de a marca. Acesta este primul gol în tricoul „alb-vișiniu” pentru Bordeianu.

Echipa lui Dan Petrescu își păstrează astfel avantajul în fruntea clasamentului.

Campioana României a ajuns la 36 de puncte. Ardelenii sunt urmați de FCSB cu 31 de puncte și U Craiova cu 29 de puncte.

Formația bucureșteană a reușit să ajungă pe locul doi după ce a câștigat meciul cu Universitatea Craiova.

Sursa foto: Facebook/CFR Cluj