Au murit doi mari artişti ai scenei româneşti

Muzica românească a pierdut două mari voci şi două mari personalităţi care au călăuzit ani la rândul visurile şi speranţele tinerilor iubitori de muzică. Gabriel Cotabiţă (69 de ani), un exponent al muzicii uşoare, şi Marius Baţu (65 de ani), o legendă a muzicii folk, au părăsit scena lăsând în urmă piese memorabile: “Noapte albastră”, […]

Ne poți asculta și aici: