Cluj Sounds Better
EBS Radio

Se vede primăvara europeană! CFR Cluj este la un punct distanță de calificarea în 16-imile Europa League

CFR Cluj a făcut un pas important pentru calificarea în primăvara europeană.

Campioana României a învins, joi, formația franceză Rennes, cu scorul de 1-0, și mai are nevoie de un singur punct în ultimele două meciuri din grupă pentru a evolua în șaisprezecimile Europa League.

Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Mario Rondon, în minutul 87. După doar două minute, atacantul din Venezuela a fost eliminat, în urma unei intervenții dure asupra unui apărător advers.

CFR mai are de jucat în grupele Europa League cu Lazio Roma, în deplasare, și cu Celtic Glasgow, pe teren propriu. Până atunci, clujenii au meci în campionat, cu Dinamo București. Partida se va disputa duminică, de la ora 19:00, în Capitală.