Live
EBS Radio cover
Cluj Sounds Better
EBS Radio

CFR Cluj a învins Chindia Târgoviște și merge mai departe în Cupa României la fotbal

CFR Cluj a câștigat cu 1-0 meciul disputat miercuri cu Chindia Târgoviște și s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României.

Camerunezul Tambe a înscris primul gol în competițiile interne de când a îmbrăcat tricoul „alb-vișiniu”.

Unicul gol al întâlnirii, care a avut loc la Mionveni, a fost înscris de atacantul camerunez Robert Tambe.

CFR Cluj a început în ofensivă partida, iar în minutul 13 a fost aproape de deschiderea scorului, însă Djokovic a ratat o ocazie importantă. 20 de minute mai târziu, Tambe a reușit un gol cu capul, după o centrare foarte bună a lui Moutinho.

Campioana României a controlat și repriza secundă, însă nu a mai punctat pe tabelă. Optimile de finală ale Cupei României la fotbal se vor juca în perioada 29 octombrie – 4 noiembrie.

Tot ieri, Universitatea Cluj s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins echipa de Liga a 3-a Progresul Spartac.

Sursa foto: Facebook/CFR1907