Circulația rutieră pe podul N din Cluj-Napoca a fost deschisă, marți, 6 august, pe toate cele patru benzi ale sale, cu mai bine de o săptămână mai devreme decât estimau autoritățile.

Au fost efectuate lucrări la infrastructura și suprastructura pasajului, la partea carosabilă și la trotuare. De asemenea, a fost amenajată o pistă de bicicliști de 2 metri lățime.
Pe podul N se va mai instala un sistem de supraveghere video și se vor monta stâlpi de iluminat cu tehnologia LED. Valoarea totală a investiției depășește 6 milioane de lei.
Sursa foto: Facebook/Emil Boc


