Cântăreaţa Cardi B a lansat prima piesă – „Outside” – din anul 2025, pe fondul unei crize: „Am compus această melodie acum câteva luni când eram foarte, foarte furioasă”, a spus rapperiţa într-un videoclip pe Instagram Stories înainte de lansare.

Cardi B s-a întors! Vineri, 20 iunie, cântăreaţa americană de rap și-a lansat primul single din 2025. Aceasta a sărbătorit lansarea cu un videoclip pe Instagram Stories.
„Dacă nu mi-ați fi cerut, nu l-aș fi publicat”, a spus Cardi în videoclipul de pe reţelele de socializare. „Am compus această melodie acum câteva luni când eram foarte, foarte furioasă. A trebuit să schimb niște bare pentru că eram furioasă, draga mea”, a continuat cântăreaţa.
Cântecul a fost produs de Charlie Heat și HeyMicki, iar versurile transmit mesaje amestecate.
***„Când vă spun că negrii ăștia nu sunt rahaturi, vă rog să mă credeți (Hai să mergem)”, cântă Cardi rap pe piesă. „O să se încurce cu orice, negrii ăștia mult prea ușor (Fapte) / Buni de nimic, ticăloși, câini murdari, sunt convinsă (Da) / Data viitoare când o vezi pe mama ta, spune-i cum a crescut o târfă”. ***
Miercuri, 18 iunie, Cardi a interpretat live piesa „Outside” pentru prima dată în cadrul evenimentului Spotify de la Cannes.
În ceea ce priveşte lansarea celui de-al doilea album, artista a transmis că lucrează cu la el şi are încredere că va fi foarte bun.
„Lucrez cu artiști, cu unii cu care am mai lucrat și cu alții cu care nu am mai lucrat niciodată. Vă pot spune asta – sunt 100% încrezătoare în acest album. Pur și simplu nu cred că ceea ce am eu există”, a transmis cântăreaţa.
Rapperra în vârstă de 32 de ani a participat în această săptămână la Spotify Beach la Cannes Lions, unde a urcat pe scenă pentru un spectacol care a inclus mai multe dintre piesele sale de succes, inclusiv cel mai recent single al său – „Outside”.

Cardi B a purtat o ținută de vară, în nuanțe strălucitoare de portocaliu și alb: rochie structurată cu detalii de paiete cu franjuri albe și portocalii, cizme tabi cu paiete și franjuri portocalii şi o pălărie de soare portocalie cu boruri largi. Ceea ce a impresionat cel mai tare a fost însă manichiura: unghiile în dungi au purtat un mesaj: numele lui Stefon Diggs, iubitul cântăreţei.
Ilona Farkas


