SOUND OF FREEDOM – Concert caritabil în sprijinul tinerilor cu adicţii

Fundația Teen Challenge România, în colaborare cu Universitatea Babeș-Bolyai și Orchestra NEW Hope invită clujenii la un concert caritabil unde “muzica se va împleti cu generozitatea pentru a susține un scop nobil”. Toți banii adunați la acest spectacol vor fi direcționați exclusiv către construcția unui centru de reabilitare pentru tineri cu adicții, în localitatea Sălicea (Cluj). La evenimentul din data de 2 noiembrie desfăşurat în Sala Auditorium Maximum va participa şi îndrăgita cântăreaţă Paula Seling.

 

Sursa foto: Facebook

Clujenii sunt invitaţi să-şi deschidă sufletul şi nu doar să lase muzica să le ofere o stare de bine, ci să participe şi la o iniţiativă menită să ajute neputinţa celor greu-încercaţi de adicţii: “SOUND OF FREEDOM: Pentru o viață fără dependențe”. Concertul caritabil ce se va desfăşura pe 2 noiembrie, la Sala Auditoriul Maximum – Colegiul Academic, este organizat de Fundația Teen Challenge România, în colaborare cu Universitatea Babeș-Bolyai și Orchestra NEW Hope, sub bagheta talentatului Octavian Lup, “unul dintre cei mai remarcabili violonceliști ai generației sale și un adevărat ambasador al excelenței muzicale”.

Invitat special al evenimentului caritabil este îndrăgita cântăreaţă Paula Seling, una dintre cele mai iubite şi apreciate artiste din România. “Împreună, acești artiști de renume vor oferi o seară plină de emoție și speranță. Scopul acestui concert este de a strânge fonduri pentru construirea unui nou centru de reabilitare pentru tineri cu adicții, în localitatea Sălicea, județul Cluj”, informează organizatorii.

Prin achiziţia biletelor, participanţii pot contribui direct la schimbarea vieților celor care au cea mai mare nevoie de ajutor. Investiția totală în centrul de reabilitare de la Sălicea a fost estimată la 4 milioane de euro.

Link BILETE: https://bit.ly/3XhVUWz

***Fundația Teen Challenge România, cu o experiență de peste 20 de ani în domeniu, este dedicată ajutorării tinerilor care se luptă cu dependențele, oferindu-le o șansă reală la o viață nouă.

*** “Am avut o copilărie frumoasă, dar la 20 de ani am tras primul drog și de atunci am fost prins”. – Rafa, absolvent Teen Challenge.

*** Ceea ce părea doar o distracție, mi-a furat 7 ani din viață. Dumnezeu mi-a deschis o ușă spre un nou început. Acea ușă se numește Teen Challenge” – Sebastian, absolvent Teen Challenge.

Ilona Farkas

Ne poți asculta și aici: